ТЕХНІЧНИЙ КАЛЬЦІЙ КАРБІД МАСОЮ 1,6 Г ЗАЛИЛИ НАДЛИШКОМ ВОДИ. ПІД ЧАС ПРОПУСКАННЯ УТВОРЕНОГО ГАЗУ

КРІЗЬ РОЗЧИН БРОМУ В РЕАКЦІЮ ВСТУПИВ БРОМ МАСОЮ 7,2 Г. ОБЧИСЛІТЬ МАСОВУ ЧАСТКУ ДОМІШОК У ТЕХНІЧНОМУ КАЛЬЦІЙ КАРБІД

Ответы на вопрос

Отвечает Кононенко Надя.

Ответ:

Объяснение:

CaC2+2H2O->C2H2+Ca(OH)2

C2H2+Br2->C2H2Br2

m(CaC)=1,6г

m(Br2)=7,2г

1. Знайдемо, скільки С2Н2 прореагувало з бромом:

m(C2H2)=m(Br2)×M(C2H2)÷M(Br2)=7,2г×26г/моль÷160г/моль=1,17г.

2. Знайдемо, скільки практично мало прореагувати СаС2, щоб виділилося 1,17г С2Н2:

m(СаС2)=m(C2H2)×M(СаС2)÷M(C2H2)=1,17г×64г/моль÷26г/моль=2,88г - це маса чистого кальцій карбіду. В умові дана маса кальцій карбіду з домішками, і вона менша за масу чистого, а так бути не може, тому не зрозуміло, як розв'язувати задачу.