Під час неповного термічного розкладу 0,5 моль калій перманганату одержали 72,6 г твердого

залишку.Обчисліть об*єм кисню,який при цьому виділився.

Ответы на вопрос

Отвечает Орлова Саша.

2KMnO4 =t= K2MnO4 + MnO2 + O2

m(KMnO4) = n*M = 0,5 моль * 158 г/моль = 79 г

Закон сохранения массы:

Δm = m(KMnO4) - m(тв.ост) = 79 г - 72,6 г = 6,4 г

Δm = m(O2)

n(O2) = m/M = 6,4г / 32 г/моль = 0,2 моль

V(O2) = Vm*n = 22,4 л/моль * 0,2 моль = 4,48 л


Ответ: 4,48 л