Решите задачу!!!! Кристаломгідрат Li2SO4•H2O масою 16 грам розчинили в 94 грамах води. Обчислити

масову частку у виготовленому розчині.

Ответы на вопрос

Отвечает Глухова Валерия.

Дано m(Li2SO4*H2O)=16 г

m (Н2О)=94 г

w( Li2SO4)-?

М( Li2SO4*H2O)=128 г/моль

М( Li2SO4)=110 г/моль  

Масова частка (Li2SO4) в розчині розрахуємо за формулою

w=  m (Li2SO4) / m(р-ну)

1.Знайдемо масову частку(Li2SO4) в(Li2SO4*H2O) w(Li2SO4)= М(Li2SO4)/ (Li2SO4*H2O)=110/128=0,859

2. Маса розчину буде m(р-ну)=16+94=110 г

3.Маса (Li2SO4) буде  m(Li2SO4)=w(Li2SO4)*m(Li2SO4*H2O)=0,859*16=13,744 г

3.Масова частка (Li2SO4) в розчині буде

w=  m (Li2SO4) / m(р-ну)=13,744/110=0,1249*100%=12,49%