Normal şəraitdə 5,6 hidrogen qazı yandıqda neçə kc istilik ayrılır? Hidrogenin yanma tənliyi

belədir:2H2+O2= 2H2O+572 kC

Ответы на вопрос

Отвечает Ефремова Ангелина.

2H2+O2=2H20+572kc

n(H2)= v/v(m)=5.6/22.4=0.25

0,25---1

x---572

x=143 kc