Масова частка 5-молярного розчину H2SO4 (ρ=1,289  г/см3 ) дорівнює​


Ответы на вопрос

Отвечает Llorens Natasha.

Ответ:

Объяснение:

Масова частка H2SO4 дорівнює відношенню маси H2SO4  до маси m роз-чину, в якому вона знаходиться:

                       x(H2SO4)% = 100%•m                       .

Хай порція розчину має об’єм 1 л; тоді її маса дорівнює:

                    m = V•ρ = 1000 см3 •1,289 г/см3 = 1289 г.

В цьому розчині знаходиться 5 моль H2SO4. Обчислимо масу цієї кількості речовини H2SO4:

m(H2SO4) = n(H2SO4)•M(H2SO4) = 5 моль•98,08 г/моль = 490,4 г.

Звідси масова частка H2SO4 дорівнює:

                    x(H2SO4) % = 100 % • 490,4 г/1289 г = 38 %.