1. Скласти рівняння реакцій, за допомогою яких можна здійснити такі перетворення: Al2O3 →

Al(NO3)3→ AlOH(NO3)2→ Al(OH)2NO3→ Al(OH)3→ Al2(SO4)3→Al(HSO4)3 X →Al(OH)3 →KAlO2 →AlBr3 →AlOHBr2

Ответы на вопрос

Отвечает Харитонова Светлана.

Ответ:

Al2O3 + 6HNO3 = 2Al(NO3)3 + 3H2O

Al(NO3)3 + H2O = AlOH(NO3)2 + HNO3

AlOH(NO3)2 + H2O = Al(OH)2NO3 +HNO3

Al(OH)2NO3 + NaOH = Al(OH)3 + NaNO3

2Al(OH)3 + 3H2SO4 = Al2(SO4)3 + 6H2O

Al2(SO4)3 + 3H2SO4 = 2Al(HSO4)3

Al(HSO4)3 + 3H2O = Al(OH)3 + 3H2SO4

Al(OH)3 + KOH = KaIO2 + 2H2O

KaIO2 + 4HBr = AlBr3 + KBr + 2H2O

AlBr3 + HOH = AlOHBr2 + HBr

Объяснение: