Яка формула спирту, якщо при повному згорянні 9,2 г цієї сполуки утворилося 0,3 моль вуглекислого

газу та 7,2 г води?

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Ответ:

дивись

Объяснение:

Відомо: m(спирту)=9,2 г, n(СO2)=0,3 моль, m(H2O)=7,2 г

Знайти: формулу СxНyОz-?

Розв'язування

1. При згорянні органічної сполуки всі атоми Карбону переходять у молекули вуглекислого газу, а всі атоми Гідрогену - у молекули води. Обчислюємо кількість речовини атомів Гідрогену і Оксигену в продуктах реакції, а, отже, й у спирті:

М(Н2О)=18 г/моль

n(H)=2•n(H2O)=2•m(H2O):M(H2O)=2•7,2 г : 18 г/моль=0,8 моль

n(C)=n(CO2)=0,3 моль

2. Знаходимо масу Карбону і Гідрогену:

m(С)=n(С)•М(С)=0,3 моль•12 г/моль=3,6 г

m(Н)=n(Н)•М(Н)=0,8 моль•1 г/моль=0,8 г

3. Обчислюємо масу і кількість речовини Оксигену в спирті:

m(O)=m(спирту)-m(С)-m(Н)=9,2 г - 3,6 г - 0,8 г = 4,8 г

n(O)=m(O):M(O)=4,8 г : 16 г/моль=0,3 моль

4. Знаходимо співвідношення атомів Карбону, Гідрогену та Оксигену:

х:у:z=n(C):n(H):n(O)=0,3:0,8:0,3=3:8:3

Відповідь: С3Н8O3, або C3H5(ОH)3