Знайдіть суму членів арифметичної прогресії з 15 по 30 включно якщо перший член дорівнює 10 а

різниця дорівнює 3

Ответы на вопрос

Отвечает Скребец Полина.
S(15-30)=S30-S14
S30=(2a1+29d)/2*30=(20+29*3)*15=
101*15=1515
S14=(2a1+13d)/2*14=(20+13*3)*7=
59*7=413
S(15-30)=1515-413=1102