З міста А в місто В виїхав велосипедист. Через 3 год у тому ж напрямі з міста А виїхав мотоцикліст

і прибув в місто В одночасно з велосипедистом. Знайдіть швидкість велосипедиста, якщо вона менша за швидкість мотоцикліста на 45 км/год, а відстань між містами дорівнюе 60 км.

Ответы на вопрос

Отвечает Бакланова Яна.
Х км/ч - скорость вело
х+45 км/ч - скорость мото
60/х ч - время в пути вело
60/(х+45) ч - время в пути мото, на 3 ч меньше

60/х - 60/(х+45)=3
60(х+45-х)=3х(х+45)
3х²+135х -2700=0
х²+45х -900=0
D=45²+4*900=5625=+-75²
х1= (-45-75)/2= - 60 - не подходит решению
х2=(-45+75)/2=15(км/ч) - скорость вело