Моторний човен пройшов 16 км озером, а потім 15 км річкою, що впадає в це озеро, за 1 год.

Швидкість течії річки становить 2 км/год. Знайдіть власну швидкість човна.

Ответы на вопрос

Отвечает Никифорова Варя.

х -скорость лодки

16/х -время по озеру

15/(х-2) -время по реке

16/х+15/(х-2)=1

16(х-2)+15х-х(х-2)=0

-х²+2х+16х-32+15х=0

х²-33х+32=0

Д=1089-128=961=31²

х=(33±31)/2=32;   1-не удовлетворяер решению

 

Отв: 32 км/ч