найдите наибольшее значение функции y= х^3+3х^2-2 на отрезке {-3; 0,5}


Ответы на вопрос

Отвечает Пентюхина Настя.
Возьмем першую вытворную
f(x) = 3x²+6x. Знойдзем пункты перасячэння з воссю х
3x²+6x=0
х=0
х=-2
падставім атрыманные значэннні
у функцыю
f(0)=-2 - min
f(-2)=2 -max
але нам трэба на прамежку,таму пунктаў максімуму на гэтым прамежку не будзе.Калі я памыляюся,то скажыце,бо ўжо не памятаю гэтый тэмы.