Знайдіть усі значення у,при яких значення виразів 9-у, у+3, 5у-3 утворюють геометричну прогресію.

Запишіть члени цієї прогресії

Ответы на вопрос

Отвечает Михалев Иван.
B1=9–y
b2=y+3
b3=5y–3

y+3 5y–3
------- = --------
9–y y+3

(5y–3)(9–y)=(y+3)^2
45y–5y^2–27+3y=y^2+6y+9
–6y^2+42y–36=0 |:(-6)
y^2–7y+6=0
y1+y2=7
y1•y2=6
y1=1; y2=6
При у=1:
b1=8; b2=4; b3=2; q=1/2
При у=6:
b1=3; b2=9; b3=27; q=3