Помогите срочно з задачой Від села до міста легковий автомобіль доїхав за 2 год а вантажний-за 5

год.Знайдіть швидкість вантажного автомобіля,якщо швидкість вантажного автомобіля на 48 км/год менша від швидкості легкового

Ответы на вопрос

Отвечает Рахимов Андрей.
Пусть х (км/ч) - скорость легкового автомобиля, тогда х - 48 (км/ч) - скорость грузового автомобиля. Уравнение:
5 * (х - 48) = 2 * х
5х - 240 = 2х
5х - 2х = 240
3х = 240
х = 240 : 3
х = 80 (км/ч) - скорость легкового автомобиля
80 - 48 = 32 (км/ч) - скорость грузового автомобиля
Проверка: 2 * 80 = 5 * 32 = 160 (км) - шлях от села до мiста
Вiдповiдь: 32 км/год - швидкiсть вантажного автомобiля.