Знайдіть площу фігури обмеженої лініями: f(x) = -x^2 + 4, y = 0


Ответы на вопрос

Отвечает Мельцына Светлана.

Ответ:

Для знаходження площі фігури обмеженої лініями, вам потрібно обчислити відповідний інтеграл.

У даному випадку, фігура обмежена лініями f(x) = -x^2 + 4 та y = 0. Щоб знайти площу цієї фігури, необхідно знайти інтервал значень x, на якому обидва обмеження перетинаються.

Спочатку знайдемо точки перетину ліній:

f(x) = -x^2 + 4 = 0

-x^2 + 4 = 0

x^2 = 4

x = ±2

Таким чином, фігура обмежена на інтервалі [-2, 2].

Тепер, щоб знайти площу, обчислимо відповідний інтеграл:

Площа = ∫[a, b] f(x) dx

Підставимо функцію f(x) = -x^2 + 4 в інтеграл та обчислимо:

Площа = ∫[-2, 2] (-x^2 + 4) dx

∫(-x^2 + 4) dx = [-1/3*x^3 + 4x] [-2, 2]

= [-1/3*(2)^3 + 4*(2)] - [-1/3*(-2)^3 + 4*(-2)]

= [-8/3 + 8] - [8/3 - 8]

= [16/3 - 8/3] - [8 - 24/3]

= 8/3 - 8/3 - 8 + 8

= -8

Отже, площа фігури обмеженої лініями f(x) = -x^2 + 4 та y = 0 становить -8 одиниць квадратних. Врахуйте, що результат від'ємний, оскільки крива f(x) знаходиться нижче вісі x у заданому інтервалі.