5a/a+3 + a -6/3a+9 × 135/6a-a² перетворення раціональних виразів срочно!!!


Ответы на вопрос

Отвечает Кондратьева Кира.

Ответ:

Давайте спростимо вирази:

1. Перше додання: 5a/(a+3)

2. Друге віднімання: (a - 6)/(3a+9)

3. Ділення: 135/(6a - a²)

1. Для першого додання ми можемо взяти "a" за спільний множник і скоротити його:

5a / (a+3) = 5

2. Для другого віднімання, спочатку спростимо чисельник:

a - 6

А знаменник можна спростити, розділивши обидва терміни на 3:

3(a+3) = 3a + 9

Отже, друге віднімання дорівнює:

(a - 6) / (3a + 9) = (a - 6) / 3(a + 3)

3. Для ділення, спростимо чисельник:

135

А знаменник можна спростити, взявши "a" за спільний множник:

6a - a² = a(6 - a)

Тепер поділимо чисельник на знаменник:

135 / (a(6 - a))

Отже, вираз після спрощення виглядає так:

5 - (a - 6) / (3(a + 3)) * (135 / (a(6 - a)))