1.Спростіть вираз і знайдіть його значення: 2a³(За²-а +4)-6a⁵, якщо а = -3.2.Доведіть, що

значення виразу:x(4x²+3)+x²(6-x)-3(x³+2x²-x-8)не залежить від значення x.3.При якому значенні змінної потроєне значення тричлена х³+х²-2 дорівнює сумі значень виразів х(x²+2x) i 2(x³+0,5x²-2x)?​

Ответы на вопрос

Отвечает Романов Роман.

Ответ:

1)2  {a}^{3} ({a}^{2}  - a + 4) - 6 {a}^{5}  = \\  2 {a}^{5}  - 2 {a}^{4}  + 8 {a}^{3}  - 6 {a}^{5}  =  \\ 8 {a}^{3}  - 4 {a}^{5}  - 2 {a}^{4}  \\  \\ 8 {a}^{3}  - 4 {a}^{5}  - 2 {a}^{4}  = \\  8 \times  {( - 3)}^{3}  - 4 \times  {( - 3)}^{5}  - 2  \times {( - 3)}^{4}  =  \\ 8 \times ( - 27) - 4 \times ( - 243) - 2 \times 81 =  \\ -  216  + 936 - 162 =  \\ 936 - 378 = 558

2)x(4 {x}^{2}  + 3) +  {x}^{2} (6 - x) - 3( {x}^{3}  + 2 {x}^{2}  - x - 8) =  \\ 4 {x}^{3}  + 3x + 6 {x}^{2}  -  {x}^{3}  - 3 {x}^{3}  - 6 {x}^{2}  + 3x + 24 =  \\   {x}^{3} (4 - 3 - 1) +  {x}^{2} (6 - 6) + 3x + 3x + 24 =  \\ 6x + 24

вероятно в задании опечатка и должно было быть х³+2х²+х-8, в ином случае нельзя доказать что уравнение не зависит от значения х

3) 3({x}^{3}  +  {x}^{2}  - 2) = x( {x}^{2}  + 2x) + 2( {x}^{3}  + 0.5 {x}^{2}  - 2x) \\ 3 {x}^{3}  + 3 {x}^{2}  - 6 =  {x}^{3} + 2 {x}^{2}  + 2 {x}^{3}  +  {x}^{2}  - 4x \\ 3 {x}^{3}  - 3 {x}^{3}  + 3 {x}^{2}  - 3 {x}^{2}  - 4x =  - 6 \\ 4x = 6 \\ x = 1.5