Сума двох натуральних чисел дорвнює 5, а їх добуток більший за перше число на З. Знайдіть ці числа​


Ответы на вопрос

Отвечает Михайлов Максим.

Позначимо два натуральних числа через x та y. За умовою задачі маємо таку систему рівнянь:

x + y = 5, (1)

xy = x + z, (2)

де z = 3.

З рівняння (1) виразимо y як різницю 5 та x:

y = 5 - x.

Підставимо це значення y у рівняння (2):

x(5 - x) = x + 3.

Розкриваємо дужки та спрощуємо:

5x - x^2 = x + 3,

x^2 - 4x + 3 = 0.

Знаходимо корені цього рівняння:

x = 1, x2 = 3.

Можливі два варіанти чисел: (1, 4) або (3, 2).