(x-2/3)•3 3/4=7 1/2​


Ответы на вопрос

Отвечает Мозолевский Кирилл.

Відповідь:

x = 8/5

Пояснення:

(x - 2/3) * 3 3/4 = 7 1/2

Спершу переведемо всі дроби в однаковий знаменник. Знаменник у дробу 3 3/4 дорівнює 4, а знаменник у дробу 7 1/2 дорівнює 2. Можемо взяти знаменник 4 для обох дробів:(x - 2/3) * (15/4) = (7/2)

Тепер розширимо добуток на (15/4):15/4 * (x - 2/3) = 7/2

Тепер ми можемо вирішити це рівняння за допомогою подібності:15/4 * (x - 2/3) = 7/2Поділимо обидва боки на (15/4):(x - 2/3) = (7/2) / (15/4)

Тепер поділимо чисельник дробу справа на чисельник дробу зліва:(x - 2/3) = (7/2) * (4/15)

Зараз помножимо числа:(x - 2/3) = (28/30)

Далі спростимо дріб на правому боці:(x - 2/3) = (14/15)

Тепер можемо вирішити для x:x - 2/3 = 14/15

Додамо 2/3 до обох боків:x = 14/15 + 2/3

Тепер знайдемо спільний знаменник:x = (14/15) + (10/15)x = 24/15

Тепер можна спростити дріб:x = 8/5

Отже, розв'язок рівняння x - 2/3 * 15/4 = 7/2 є x = 8/5.