Побудуйте траєкторію стрибка дельфіна, враховуючи, що графік його руху в стрибку заданий

рівнянням y = - x2 + 8x – 12. Знайдіть максимальну висоту стрибка дельфіна над рівнем моря.

Ответы на вопрос

Отвечает Кротова Татьяна.

Відповідь: Максимальна висота стрибка дельфіна дорівнює 4 одиницям.

Пояснення:  Для знаходження максимальної висоти стрибка дельфіна над рівнем моря, спочатку потрібно знайти вершину параболи, яка задана рівнянням:

y = -x^2 + 8x - 12

Для цього використаємо формулу для знаходження координат вершини параболи:

x = -b / (2a)

де a, b та c - коефіцієнти рівняння параболи:

a = -1

b = 8

x = -8 / (2 * (-1))

x = -8 / (-2)

x = 4

Тепер, коли ми знайшли x-координату вершини параболи, ми можемо знайти y-координату, вставивши x = 4 у рівняння параболи:

y = -(4^2) + 8 * 4 - 12

y = -16 + 32 - 12

y = 4

Таким чином, вершина параболи має координати (4, 4), що відповідає максимальній висоті стрибка дельфіна над рівнем моря. Максимальна висота стрибка дельфіна дорівнює 4 одиницям.