Ймовірність влучити в мішень становить 85% . Чи може бути так , що в серії зі 100 пострілів було 98

влучень у мішень?​

Ответы на вопрос

Отвечает Макольская Юля.

Відповідь:

ймовірність влучити в мішень становить 85 %. Чи може бути так, що в серії зі 100 пострілів було 98 влучень у мішень? Так, може бути. Але це дуже низька ймовірність, яку можна обчислити за формулою Бернуллі:

P_n(k) = C_n^k * p^k * q^(n-k)

де C_n^k = n! / (k! * (n-k)!) - біноміальний коефіцієнт,

p = 0.85 - ймовірність влучення у мішень,

q = 1 - p = 0.15 - ймовірність промаху,

n = 100 - кількість пострілів,

k = 98 - кількість влучень.

Підставляючи ці значення у формулу, отримаємо:

P_100(98) = C_100^98 * 0.85^98 * 0.15^2

P_100(98) ≈ 0.000000000000000000000000000000000000000000000000000001

Тобто, ймовірність того, що в серії з 100 пострілів буде 98 влучень у мішень, дорівнює приблизно одиницям з п’ятдесяти нулями після коми. Це дуже маленьке число, але не нуль. Тому така подія можлива, але дуже невірогідна

Пояснення: