Арифметикалық прогрессияның бірінші мүшесі мен бесінші мүшесінің қосындысы 24-ке тең, ал екінші

мүшесі мен үшінші мүшесінің көбейтіндісі 60-қа тең болса, оның айырмасы мен бірінші мүшесі неге тең. даю 25 баллов

Ответы на вопрос

Отвечает Парамонова Лиза.

Ответ:

Объяснение:

{a₁+a₅=24    {a₁+a₁+4d=24          {2a₁+4d=24 |÷2          {a₁+2d=12

a₂*a₃=60     {(a₁+d)(a₁+2d)=60   {(a₁+d)*12=60 |÷12       {a₁+d=5.

Вычитаем из первого уравнения второе:

d=7.    ⇒

a₁+7=5     a₁=-2

a₁-a₅=a₁-(a₁+4d)=-4d=-4*7=-28