Знайти суму п’яти перших членів геометричної прогресії (b n) , якщо b 5 =16, b 8 =1024. ПОМОГИТЕ

СРОЧНО !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ПОЖАЛУЙСТА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Цветкова Ира.

Відповідь:

b5=b1*q^4               b1=b5/q^4=16/q^4

b8=b1*q^7               1024=16/q^4*q^7

                                1024=16*q^3

q^3=1024/16=64

q=4

b1=16/4^4=16/256=16/16^2=1/16

S5=1/16*(1-4^5) / 1-4

S5=1/16* (-1023) /-3=-63.9/-3=21.3

Пояснення: