4. Дано функцію f(x)=x^2-3x/x-4 . 1. ) °Знайдіть найбільше й найменше значення функції на даному

проміжку [–1; 3]. 2. ) Знайдіть проміжки зростання і спадання та точки екстремуму функції

Ответы на вопрос

Отвечает Жукова Рина.

f(x)=\dfrac{x^2-3x}{x-4}\ \ ,\ \ \ x\ne 4\\\\f'(x)=\dfrac{(2x-3)(x-4)-(x^2-3x)}{(x^2-3x)^2}=\dfrac{2x^2-11x+12-x^2+3x}{(x-4)^2}=\\\\\\=\dfrac{x^2-8x+12}{(x-4)^2}=0\ \ \ \to \ \ x^2-8x+12=0\ ,\ \ x_1=2\ ,\ x_2=6\ ,\ x\ne 4\\\\znaki\ f'(x):\ \ \ +++[\, 2\; ]---[\; 6\; ]+++\\\\{}\qquad \qquad \qquad \quad \nearrow \quad  [\; 2\; ]\ \ \searrow \quad [\; 6\; ]\ \ \nearrow \\\\f(x)\; vozrastaet:\ \ x\in (-\infty ;2\; ]\ \ ,\ \ x\in [\; 6;+\infty )\\\\f(x)\; ybuvaet\ :\ \ x\in [\; 2\, ;\, 4\, )\cup (4\, ;\, 6\; ]

x_{max}=2\ \ ,\ \ y_{max}=\dfrac{4-6}{2-4}=1\\\\x_{min}=6\ \ ,\ \ y_{min}=\frac{36-18}{6-4}=9

f(-1)=\dfrac{1+3}{-1-4}=-\dfrac{4}{5}\\\\f(3)=\dfrac{9-9}{3-4}=0

На промежутке [-1;3] наибольшее значение у(2)=1 , наименьшее значение  у(-1)=-4/5 .