7-клас. Якого найменшого значення набуває вираз х квадрат-4х-8?


Ответы на вопрос

Отвечает Дудка Дарина.

Відповідь:вираз x^2-4x-5 набуває найменшого значення -9 при х=2

Пояснення:

x^2-4x-5=(x^2-4x+4)-9=(x-2)^2-9,

так як квадрат виразу невідємний і найменше його значення 0, то

найменше значення виразу x^2-4x-5 буде 0-9=-9 і досягається воно тоді коли

х-2=0 тобто при х=2

Відповідь: вираз x^2-4x-5 набуває найменшого значення -9 при х=2