1. Розв’яжіть методом підстановки систему рівнянь: { x − 3y = 8, 4x − 2y = 12. 2. Розв’яжіть

методом додавання систему рівнянь: { 4x − 5y = −83, 4x + 10y = 58.

Ответы на вопрос

Отвечает Андреич Андрей.

Ответ:

1. х = 5.2, у = 4.4

2. х = -9, у = 9.4

Объяснение:

1. х = 3у - 8

4х - 2у = 12 |÷2

2х - у = 6

2(3у - 8) - у = 6

6у - 16 - у = 6

5у - 16 = 6

5у = 6+16

5у = 22 |÷2

у = 4,4

2х - 4,4 = 6

2х = 6 + 4,4

2х = 10,4 |÷2

х = 5,2

2. 4х - 5у= -83 |× -1

-4х + 5у + 4х + 10у = 83 + 58

5у + 10у = 141

15у = 141 |÷15

у = 9.4

4х + 10×9.4 = 58

4х + 94 = 58

4х = 58 - 94

4х = -36 |÷4

х = -9