Катер пройшов 10 км за течією річки і 24 км проти течії, витративши на весь шлях 2 год. Знайдіть

швидкість течії річки, якщо власна швидкість катера 18 км / год.

Ответы на вопрос

Отвечает Малов Данил.

Ответ:

Объяснение:

Нехай швидкість течії - х км/год, тоді швидкість за течією (18+х) км/год, проти течії (18-х) км /год .

(10/(18+х))+(24/(18-х)=2 преведемо до спільного знаменника

((10(18-х)+24(18+х)-2(324-х^2))/(18+х)(18-х)=0

5(18-х)+12(18+х)-(324-х^2)=0

90-5х+12х+216-324+х^2=0

х^2+7-18=0

D= 7^2+4*18=49+72= 121

х1=( -7+11)/2=4/2=2

х2=(-7-11)/2= -18/2= -9 не рішенням так як негативне

Швидкість течії річки дорівнює 2 км/год