Складіть рівняння дотичної до графіка функції y=-9/x-x у точці з абсцисою х0=1


Ответы на вопрос

Отвечает Казинник Макс.

Ответ:   y=8x-18 .

y=-\dfrac{9}{x}-x\ \ ,\ \ x_0=1\\\\y(1)=-\dfrac{9}{1}-1=-9-1=-10\\\\y'=-\dfrac{-9}{x^2}-1=\dfrac{9}{x^2}-1\ \ ,\ \ \ \ y'(1)=9-1=8\\\\\underline{y=y(x_0)+y'(x_0)(x-x_0)}\\\\y=-10+8(x-1)\\\\\boxed{y=8x-18}