Знайдіть суму перших шести членів геометричної прогресії, -2,5; 5;


Ответы на вопрос

Отвечает Иванов Яша.

b_{1}=-2,5\\\\b_{2}=5\\\\b_{2}=b_{1} *q\\\\q=b_{2}:b_{1} =5:(-2,5)=-2\\\\S_{6} =\frac{b_{1}(1-q^{6}) }{1-q}=\frac{-2,5*(1-(-2)^{6}) }{1-(-2)}=\frac{-2,5*(1-64)}{1+2}=\frac{-2,5*(-63)}{3}=\\\\=-2,5*(-21) =52,5\\\\\boxed{S_{6}=52,5}