Користуючись означенням, знайдіть похідну функції:f(x) = 5х^2 + 1;​


Ответы на вопрос

Отвечает Избасарова Нурай.

f(x) = 5 {x}^{2}  + 1

Означення похідної:

f'(x) =  \lim_{∆x \to 0}  \frac{f(x_{0}  + ∆x)  -  f(x_{0})}{∆x}  \\

f'(x) =  \lim_{∆x \to 0} \frac{(5(x _{0} + ∆x) {}^{2} + 1)  - (5 {x_{0} }^{2} + 1) }{∆x}  =  \lim_{∆x \to 0} \frac{5( {x_{0}}^{2} + 2x_{0}∆x + (∆x) {}^{2} ) + 1 - 5x_{0} {}^{2}  - 1 }{∆x}  =  \lim_{∆x \to 0} \frac{5x_{0} {}^{2}  + 10x_{0}∆x + 5(∆x) {}^{2} - 5x_{0} {}^{2} }{∆x}  =  \lim _{∆x \to 0} \frac{10x_{0}∆x + 5(∆x) {}^{2} }{∆x}  =  \lim_{∆x \to0}(10x_{0} + 5∆x) = 10x_{0}

Отже, за означення, похідна функції f(x)=5x^{2}+1 дорівнює g(x)=10x.