Знайдіть суму п'яти перших членів геометричної прогресії у якої b2=4,b3=2​


Ответы на вопрос

Отвечает Русских Маша.

Объяснение:

b_2=4\ \ \ \ b_3=2\ \ \ \ S_5=?\\q=\frac{b_3}{b_2} =\frac{2}{4}=\frac{1}{2}.\\q=\frac{b_2}{b_1}   \\b_1=\frac{b_2}{q}=\frac{4}{\frac{1}{2} } =8.\\S_5=8*\frac{1- (\frac{1}{2})^5 }{1-\frac{1}{2} } =8*\frac{1-\frac{1}{32} }{\frac{1}{2} }=16*\frac{31}{32} =\frac{31}{2}=15,5.

Ответ: S₅=15,5.