4. Знайти перший член і знаменник геометричної прогресії (bn), якщо b2=15, b4=3,75. 5. У

геометричній прогресії (хn) х4=15, х6=60, q<0. Знайдіть S6. 6. У геометричній прогресії (хn) хn=3, q=0,5, Sn=93. Знайдіть х1, n. Допоможіть будласка

Ответы на вопрос

Отвечает Шперов Илья.
B4=b1*q^3; b2=b1*q; b4/b2=q^2; b4/b2=3,75/15=0,25; q=V0,25=0,5.
b1=b2/q=15/0,5=30.
Ответ: b1=30; q=0,5.

x(6)=x(4)*q(в квадрате)
q(в квадрате)=60:15=4
q=2 или q=-2
q=-2, т.к q<0
x(4)=x(1)*q(в кубе)
x(1)=-15/8
S(6)=(x(1)*(q(в шестой)-1)):q-1=x(1)*21=315/8

Хn=3 q=0,5=1/2, Sn=93
Якщо q<1, то прогресія є нескінченно спадною.
xn=x1*q^(n-1)
S=x1/(1-q)
x1/(1-1/2)=93
x1/(1/2)=93
x1=46,5