Обчисліть перший член арифметичної прогресії, якщо п'ятий член дорівнює 2, шостий член дорівнює -1


Ответы на вопрос

Отвечает Симонова Елизавета.

Дано:

a_n - ариф. прогрессия

a_5 = 2\\a_6=-1

Решение:

d=a_n-a_n_-_1\\d= a_6-a_5=-3\\a_n=a_n_+_1 -d\\a_4=a_5-d=5\\a_3=a_4-d=8\\a_2=a_3-d=11\\a_1=a_2-d=14

Ответ: 14