О-точка перетину діагоналей трапеції ABCD (AB||CD) поділяє діагональ BD на відрізки DO=3 см,OB=9

см.Знайдіть AB,якщо DC=2см.

Ответы на вопрос

Отвечает Панькова Виктория.

Відповідь:

∠DOC = ∠AOB як вертикальні, ∠CDO = ∠OBA як внутрішні різносторонні при паралельних прямих AB і DC і січній BD.

Тоді △COD ~ △AOB за двома кутами.

У подібних трикутників відповідні сторони пропорційні.

DO  =  CD ;

OB AB

AB =  OB · CD  =  9 · 2  = 6 (см).

DO 3

Відповідь: 6 см.

Пояснення: