Пожалуйста помогите Знайдіть перший член і різницю арифметичної прогресії якщо сума перших десяти

її членів дорівнює 170, а сума перших двадцяти її членів – 540.

Ответы на вопрос

Отвечает Хакимова Виктория.

Объяснение:

S_{10}=170\ \ \ \ S_{20}=540\ \ \ \ a_1=?\ \ \ \ d=?\\\left \{ {{S_{10}=\frac{2a_1+9d}{2} *10=170} \atop {S_{20}=\frac{2a_1+19d}{2} *20=540}} \right.\ \ \ \ \left \{ {{2a_1+9d=34} \atop {2a_2+19d=54}} \right..

Вычитаем из второго уравнение первое:

10d=20\ |:10\\d=2.\ \ \ \ \Rightarrow\\2a_1+9*2=34\\2a_1+18=34\\2a_1=16\ |:2\\a_1=8.

Ответ: a₁=8,  d=2.