Знайти а1 і d арифметичної прогресії якщо a7=13 a15=-11


Ответы на вопрос

Отвечает Митченко Анна.

 a_n = a_m + d(n - m) \\ \ \ a_{15} = a_7 + 8d \\ d =  \frac{ - 11 - 13}{8}  \\ d =  - 3

a_n = a_1 + d(n - 1) \\ a_1 = a_n - d(n - 1) \\ a_1 = 13 + 3 \times 6 \\ a_1 = 31

Ответ: a₁ = 31; d = −3.