Один із коренів квадратного рівняння дорівнює -3.Знайди коефіцієнт p рівняння х²+px+18=0


Ответы на вопрос

Отвечает Мерзляков Антон.

Ответ:

9

Объяснение:

Воспользуемся теоремой Виета:

\displaystyle \left \{ {{x_{1}+x_{2}=-p} \atop {x_{1} \cdot x_{2}=q}} \right. \Leftrightarrow \left \{ {{-3+x_{2}=-p} \atop {-3 \cdot x_{2}=18}} \right. \Leftrightarrow \left \{ {{-3+x_{2}=-p} \atop {x_{2}=18:(-3)}} \right. \Leftrightarrow \left \{ {{-3+(-6)=-p} \atop {x_{2}=-6}} \right. \Leftrightarrow

\displaystyle \Leftrightarrow \left \{ {{-9=-p} \atop {x_{2}=-6}} \right. \Leftrightarrow \left \{ {{p=9} \atop {x_{2}=-6}} \right. ;

p=9;