Арифметична прогресія (аn) задана формулою n-го члена аn=-2n+3. Знайдіть S10 (суму 10 перших членів

арифметичної прогресії)​

Ответы на вопрос

Отвечает Иванова Алина.

Знайдемо 1-ший і десятий члени арифметичної прогресії

a₁=-2×1+3=1

a₁₀=-2×10+3=-17

Формула суми членів арифметичної прогресії

Sₙ=0.5n(a₁+aₙ)

S₁₀=0.5×10×(a₁+a₁₀)=5×(1+(-17))=-80

Відповідь:-80