сума першого й четвертого членів арифметичної прогресії дорівнює 2, а сума їхніх квадратів 20,

знайти суму перших восьми членів цієї прогресії

Ответы на вопрос

Отвечает Дильмухаметов Тимур.

\left \{ {{a_{1}+a_{4}=2} \atop {a^2_{1}+a^2_{4}=20}} \right.

По формуле

a_{n}=a_{1}+d(n-1)

a_{4}=a_{1}+3d

\left \{ {{a_{1}+(a_{1}+3d)=2} \atop {a^2_{1}+(a_{1}+3d)^2=20}} \right.

\left \{ {{a_{1}=\frac{2-3d}{2}} \atop {(\frac{2-3d}{2})^2+(\frac{2-3d}{2}+3d)^2=20}} \right.

\left \{ {{a_{1}=\frac{2-3d}{2}} \atop {(\frac{2-3d}{2})^2+(\frac{2+3d}{2})^2=20}} \right.

\left \{ {{a_{1}=\frac{2-3d}{2}} \atop {\frac{4-12d+9d^2}{4}+\frac{4+12d+9d^2}{4}=20}} \right.

\left \{ {{a_{1}=\frac{2-3d}{2}} \atop {8+18d^2=80} \right.

\left \{ {{a_{1}=\frac{2-3d}{2}} \atop {d^2=4} \right.

\left \{ {{a_{1}=\frac{2-3\cdot (-2)}{2}} \atop {d=-2} \right.           или      \left \{ {{a_{1}=\frac{2-3\cdot 2}{2}} \atop {d=2} \right.

\left \{ {{a_{1}=4} \atop {d=-2} \right.           или      \left \{ {{a_{1}=-2} \atop {d=2} \right.

S_{8}=\frac{2\cdot 4+(-2)\cdot 7}{2}\cdot 8   или S_{8}=\frac{2\cdot (-2)+2\cdot 7}{2}\cdot 8

S_{8}=-24   или S_{8}=40

О т в е т. -24  или 40