Знайди перший член геометричної прогресії якщо S3=26, q=1/3


Ответы на вопрос

Отвечает Букреева Яна.

Ответ:

18

Объяснение:

S₃=26; q=1/3

Сумма n первых членов Sₙ=(b₁(qⁿ-1))/(q-1)

S₃=(b₁(q³-1))/(q-1)

26=(b₁((1/3)³-1))/(1/3 -1)

26=(b₁(1/27 -27/27))/(1/3 -3/3)

-26/27 ·b=26·(-2/3)                                   |×(-3/26)

b₁=2·9

b₁=18