знайдіть перший член арифметичної прогресії, якщо її четвертий і сімнадцятий члени відповідно

дорівнюють 9 і -17​

Ответы на вопрос

Отвечает Коновалов Дмитрий.

Ответ: а₁=15

Объяснение: а₄=а₁+3d; 9=a₁+3d

a₁₇=a₁+16d; -17=a₁+16d

{a₁+16d=-17

{a₁+3d=9

Віднімемо з першого рівняння друге:

а₁-а₁+16d-3d=-17-9

13d=-26

d=-2

Підставимо значення d в одне з рівнянь, і знайдемо перший член арифметичної прогресії:

а₁+3*(-2)=9

а₁-6=9

а₁=15