Знайдіть 11 член арефметичної прогресії: -5;-3;-1


Ответы на вопрос

Отвечает Шарапова Азалия.

Ответ:

Объяснение:

Для знаходження 11-го члена арифметичної прогресії необхідно знати різницю між сусідніми членами прогресії.

Різниця між будь-якими двома сусідніми членами арифметичної прогресії є постійною, тому можна знайти її, віднявши попередній член від наступного:

-3 - (-5) = 2

-1 - (-3) = 2

Отже, різниця між сусідніми членами прогресії дорівнює 2.

Щоб знайти 11-й член прогресії, можна використати формулу загального члена арифметичної прогресії:

an = a1 + (n - 1) * d

де

an - шуканий член прогресії,

a1 - перший член прогресії,

d - різниця між сусідніми членами прогресії,

n - номер шуканого члену прогресії.

Заміняючи в формулі відповідні значення, маємо:

a11 = -5 + (11 - 1) * 2 = -5 + 10 * 2 = 15

Отже, 11-й член арифметичної прогресії -5, -3, -1 дорівнює 15.