Обчисліть 8-й член геометричної прогресії 1,5; 3; 6; ... .​


Ответы на вопрос

Отвечает Данієлян Тімур.

Для знаходження 8-го члена геометричної прогресії необхідно використати формулу загального члена:

an = a1 * q^(n-1)

де an - n-й член прогресії, a1 - перший член прогресії, q - знаменник прогресії.

У вихідній прогресії a1 = 1.5, q = 3/1.5 = 2.

Тоді 8-й член прогресії:

a8 = a1 * q^(8-1) = 1.5 * 2^7 = 192.

Отже, 8-й член геометричної прогресії 1.5, 3, 6, ..., дорівнює 192.