Помогите пожалуйста,-10,-8,-6,-4,-2 обчислити суму перших 114 ты членів арифметичної прогресії


Ответы на вопрос

Отвечает Дементьева Анастасия.
Для того, щоб знайти суму перших 114 членів арифметичної прогресії, необхідно скористатися формулою для суми арифметичної прогресії:
S_n = (n/2) * (a_1 + a_n),

де S_n - сума перших n членів прогресії, a_1 - перший член прогресії, a_n - n-й член прогресії.

Спочатку знайдемо перший член прогресії a_1, він дорівнює -10. Різниця між будь-якими двома сусідніми членами дорівнює 2, тому для знаходження n-го члена прогресії можна скористатися формулою:
a_n = a_1 + (n - 1) * d,

де d - різниця між сусідніми членами прогресії, тобто d = 2.

Тепер знаходимо останній, 114-й член прогресії:
a_114 = -10 + (114 - 1) * 2 = 226

Підставляємо знайдені значення у формулу для суми:
S_114 = (114/2) * (-10 + 226) = 13,032

Отже, сума перших 114 членів арифметичної прогресії дорівнює 13,032.