Знайдіть суму перших чотирьох членів: а) арифметичної прогресії (an), якщо а2 =2, d=-2;​


Ответы на вопрос

Отвечает Хатанзейский Андрей.

Ответ:

S = (n/2) * (2a + (n-1)d),

У нашому випадку:

n = 4,

a = a(2) + d = 2 + (-2) = 0,

d = -2.

S = (4/2) * (2*0 + (4-1)*(-2)) = 2 * (-4) = -8.

Отже, сума перших чотирьох членів арифметичної прогресії з a(2) =2, d=-2 дорівнює -8.