Обчислити масові частки Оксигену в Хром (ІІІ) оксидів та Хлор ( VII) оксидів. В якій речовині

масова частка більша? Записати рівняння взаємодії кисню з кальцієм, літієм, карбоном (ІІ), воднем, ферумом(ІІІ), AlN. Написати назви утворених оксидів.​

Ответы на вопрос

Отвечает Филатов Александр.

2Ca+o2=3CaO- оксид кальцію

2Li+O2=Li2O- оксид літію

2С+О2=2СО-чадний газ (оксид вуглецю)

2Н2+О2=2H2O - вода або окид водню

4Fe+3O2=2FeO3- оксад заліза


Отвечает Петюль Илья.

Ответ:

Объяснение:

Mr(Cr2O3) = Ar(Cr) * 2 + Ar(O) * 3 = 52 * 2 + 16 * 3 = 152

w(O) = Ar(O) * n /Mr(Cr2O3) * 100% = 16 * 3/152 * 100% = 31,58%

Mr(Cl2O7) = Ar(Cl) * 2 + Ar(O) * 7 = 35,5 * 2 + 16 * 7 = 183

w(O) = Ar(O) * n /Mr(Cl2O7) * 100% = 16 * 7/183 * 100% = 61,2%

Масова частка більша у Cl2O7

№2

2Ca + O2 → 2CaO оксид Кальцію

4Li + O2 → 2Li2O   оксид Літію

2C + O2 → 2CO      oксид Карбону (II)

2H2 + O2 → 2H2O  оксид Гідрогену

4Fe + 3O2 → 2 Fe2O3 oксид Феруму (III)

4AlN + 7O2 → 4NO2 + 2Al2O3 оксид Нітрогену(IV) + оксид Алюмінію