Знайдіть індекс (номер) першого вiд'ємного члена арифметичноï прогресії: 8,1; 6,7; 5,3, .... С

решением пожалуйста (​

Ответы на вопрос

Отвечает Sidelnikov Denis.

Ответ:

Объяснение:

Знайдемо різницю арифметичноï прогресії

an = a₁ + d * (n - 1)

d = 6,7 - 8,1 = - 1,4

Так як нам потрібен індекс першого вiд'ємного члена арифметичноï прогресії, то тоді :

a₁ + d * (n - 1) < 0

8,1 - 1,4 * (n - 1) < 0

8,1 - 1,4n + 1,4 < 0

-1,4n + 9,5 < 0

-1,4n < -9,5

1,4n > 9,5

n > 9,5 : 1,4

n > 95/10 : 14/10 = 95/10 * 10/14 = 95/14 = 6 11/14

n > 6 11/14

Отже індекс першого вiд'ємного члена арифметичноï прогресії n = 7