975. Побудуйте в одній системі координат графіки функцій у = 5х- 6 i y = -2х + 1 та знайдіть

координати точки їхнього перетину.​

Ответы на вопрос

Отвечает Мурзина Аня.

Відповідь:Для того, щоб побудувати графіки функцій у = 5х-6 та y = -2х+1, ми можемо взяти декілька значень для х і знайти відповідні значення для y, використовуючи формули функцій. Отримані точки можна нанести на площину і з'єднати лініями.

Наприклад, можна взяти х = 0, 1, 2 і обчислити відповідні значення для y:

для у = 5х-6: при х = 0, у = -6; при х = 1, у = -1; при х = 2, у = 4.

для y = -2х+1: при х = 0, у = 1; при х = 1, у = -1; при х = 2, у = -3.

Тепер можна нанести отримані точки (0, -6), (1, -1) і (2, 4) для функції у = 5х-6 та точки (0, 1), (1, -1) і (2, -3) для функції y = -2х+1 на площину і з'єднати лініями. Отримаємо таку графіку:

Графіки функцій

Точка перетину графіків може бути знайдена шляхом розв'язання системи рівнянь:

5х-6 = -2х+1

Перенесемо -2х на ліву сторону та +6 на праву сторону:

7х = 7

Розділимо обидві сторони на 7:

х = 1

Тоді, підставивши х = 1 у будь-яку з формул функцій, отримаємо відповідне значення для у:

y = -2х+1 = -2*1+1 = -1

Отже, координати точки перетину графіків - (1, -1).

Пояснення:.....