Знайдіть суму коренів рівняння 5x²+16x-10=0 ​


Ответы на вопрос

Отвечает Расторопова Екатерина.

Відповідь:

0.438 + (-3.638) ≈ -3.2

Пояснення:

Щоб знайти суму коренів рівняння 5x² + 16x - 10 = 0, спочатку визначимо ці корені за допомогою формули дискримінанту.

Коефіцієнти рівняння: a = 5, b = 16, c = -10.

Дискримінант (D) обчислюється за формулою D = b² - 4ac.

Заміняємо відповідні значення:

D = (16)² - 4 * 5 * (-10)

= 256 + 200

= 456.

Тепер, якщо дискримінант D більше за нуль (D > 0), рівняння має два різних корені, які можна обчислити за формулою:

x₁ = (-b + √D) / (2a)

x₂ = (-b - √D) / (2a)

Підставляємо значення a, b, c та D у формули:

x₁ = (-16 + √456) / (2 * 5)

x₂ = (-16 - √456) / (2 * 5)

Обчислюємо корені:

x₁ ≈ 0.438

x₂ ≈ -3.638

Отже, сума коренів рівняння 5x² + 16x - 10 = 0 складається з двох значень:

0.438 + (-3.638) ≈ -3.2