Знайти суму перших шести членів геометричної прогресії, якщо b5=48; q= 2.​


Ответы на вопрос

Отвечает Шандренко Денис.

Ответ:

S6 = b1(q^6 - 1) / (q - 1),

де S6 - сума перших шести членів геометричної прогресії, b1 - перший член прогресії, q - знаменник прогресії

b1:

b5 = b1 * q^4

48 = b1 * 2^4

48 = 16b1

b1 = 3

S6 = 3(2^6 - 1) / (2 - 1) = 3(64 - 1) = 189

Відповідь: сума перших шести членів геометричної прогресії дорівнює 189