Порівняння : а)5√2 і 3√5 б)(2√3-1)(3√3+5) і (3√5+√2)²-47​


Ответы на вопрос

Отвечает Шевелёв Даниил.

Объяснение:

5√2 > 3√5

Щоб порівняти вирази (2√3-1)(3√3+5) та (3√5+√2)²-47, ми можемо розкрити дужки та спростити вирази:

(2√3-1)(3√3+5) = 6√9 + 10√3 - 3√3 - 5

= 18 + 7√3

(3√5+√2)²-47 = (9×5+2×√5×√2+2) - 47

= 45 + 2√10 - 47

= 2√10 - 2

Отже, 18 + 7√3 та 2√10 - 2 не є рівними виразами

Отвечает Назиров Ибрагим.

Відповідь:

а) Для порівняння 5√2 і 3√5, можна порівняти їх квадрати, після квадратного числа не залежить від знака:

(5√2)² = 50 (3√5)² = 45

Отже, 5√2 більше за 3√5.

б) Розкриємо дужки в обох виразах і спростимо:

(2√3-1)(3√3+5) = 6√3+10√3-3√3-5 = 13√3+5

(3√5+√2)²-47 = (9√5+6√10+2)-47 = 9√5+6√10-45

Тепер можемо порівняти два отримані вірази:

13√3+5 і 9√5+6√10-45

Зауважимо, що √3 ≈ 1,732, а √5 ≈ 2,236 і √10 ≈ 3,162.

13√3+5 ≈ 13(1732)+5 ≈ 22696 9√5+6√10-45 ≈ 9(2236)+6(3162)-45 ≈ 41814

Отже, другий вираз більший за перший.

Пояснення: